Lyže a snowboard

Skokan Koudelka zahájil letní Grand Prix 13. místem v Polsku

22. července 2018 21:25 - Wisla

Roman Koudelka obsadil ve Wisle na úvod letní Grand Prix skokanů na lyžích 13. místo. Další čeští reprezentanti v Polsku do druhého kola nepostoupili: Lukáš Hlava skončil na 44. místě, Čestmír Kožíšek byl devětačtyřicátý. Zvítězil Polák Kamil Stoch o osm bodů před dalším domácím skokanem Piotrem Žylou.

Vlastimil Vacek, Právo

Koudelka zahájil soutěž skokem dlouhým 129 metrů a po úvodním kole útočil na elitní desítku. Po druhém skoku, který měřil 125 metrů, ale o jednu pozici klesl.

"Dobrý začátek pro Romana, i s chybami se dokázal umístit v top 15, což je pozitivní pro další práci," uvedl trenér David Jiroutek na svazovém webu. "Do Hinterzartenu pojede Koudelka, Kožíšek a Hlava, ostatní budou trénovat v Zakopaném," řekl k nominaci na další závody letního seriálu.

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.