Skokan Koudelka zahájil letní Grand Prix 13. místem v Polsku

Roman Koudelka obsadil ve Wisle na úvod letní Grand Prix skokanů na lyžích 13. místo. Další čeští reprezentanti v Polsku do druhého kola nepostoupili: Lukáš Hlava skončil na 44. místě, Čestmír Kožíšek byl devětačtyřicátý. Zvítězil Polák Kamil Stoch o osm bodů před dalším domácím skokanem Piotrem Žylou.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Koudelka zahájil soutěž skokem dlouhým 129 metrů a po úvodním kole útočil na elitní desítku. Po druhém skoku, který měřil 125 metrů, ale o jednu pozici klesl.

"Dobrý začátek pro Romana, i s chybami se dokázal umístit v top 15, což je pozitivní pro další práci," uvedl trenér David Jiroutek na svazovém webu. "Do Hinterzartenu pojede Koudelka, Kožíšek a Hlava, ostatní budou trénovat v Zakopaném," řekl k nominaci na další závody letního seriálu.