Neumannová na Tour de Ski helikoptérou létat nebude

21. prosince 2006 18:54 - PRAHA

Pro pořadatele Tour de Ski to byla skoro zpráva dne. "Kateřina Neumannová bude mezi jednotlivými závody létat helikoptérou, což potvrzuje, že chce celý podnik vyhrát," stálo v oficiální zprávě organizátorů z posledního závodu lyžařského seriálu Tour de Ski ve italském středisku Val di Fiemme.

"No jasně, je to tak, je to přece strašně daleko. Navíc, když se bude dát na palubě slavit...," rozesmál se na celé kolo Josef Jindra, manažer Neumannové. Nemyslel to ale vážně, žádné přesuny vzduchem se nechystají.

Kdysi však Jindra seděl s kamarádem z firmy Alfahelikopter a po několika pivech a panácích se podobnou myšlenkou vesměs z legrace zabývali. "Ale jak se to dozvěděli v Itálii, to netuším," divil se. Do Val di Fiemme podle organizátorů měli dorazit zástupci firmy s požadavkem na povolení přistát v průběhu závodů.

"To je nesmysl, stálo by to strašnou řachu, vůbec si neumím představit kolik. To by nikdo nezaplatil. Já vím jen, kolik stojí soukromý tryskáč z Düsseldorfu," připomněl s úsměvem letecký přesun Neumannové ze závodů SP v Německu do Prahy na předávání státních vyznamenání. Tehdy sponzoři zaplatili více než 100 000 korun.

I kdyby se peníze na výjimečnou stěhovací akci našly, nebyly by zřejmě vhodně investované - zvlášť proto, že byl zrušen první závod Tour v Novém Městě na Moravě. Zbylé závody, vesměs sprinterské a klasickou technikou, Neumannové příliš nesedí. "Není to postavené pro ni, a ona to ví," prohlásil Jindra.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.