Rubriky:

Lyže a snowboard

Zlatá jízda Ledecké? Tentokrát ne, ale aspoň nějaká útěcha

2. prosince 2018 18:13 - Lake Louise
(Aktualizováno: 2. prosince 2018 21:08)

Ester Ledecká byla sedmadvacátá v superobřím slalomu v kanadském Lake Louise. Ve třetím představení v kanadském středisku česká závodnice zajela nejhorší výsledek, ač na programu byl superobří slalom, v němž v únoru v Koreji získala olympijské zlato.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

S číslem 26 zajela průběžně 21. čas, o šest příček pak propadla, ale útěchou jí může být, že zůstala v bodované třicítkce. Na první Mikaelu Shiffrinovou ztratila 2,11 s.

Američanka slavila v této disciplíně výhru vůbec poprvé a v 23 letech zkompletovala sbírku triumfů ve všech disciplínách. Druhá skončila se ztrátou 77 setin Norka Ragnhild Mowinckelová, třetí byla Němka Viktoria Rebensburgová.

Ledecká v Kanadě zaznamenala také 21. resp. 10. místo ve sjezdech v pátek a v sobotu. Dnes startovala s číslem 26, s kterým šokovala na olympijských hrách v Pchjongčchangu právě v super-G, ale tentokrát po dojetí do cíle nebyla v šoku jako v Koreji. Po dojezdu byla jednadvacátá a v té chvíli porazila jen tři soupeřky.

Početná skupinka fanoušků v cíli s nápisy "Ester" či "Ester, jsi naše jednička" přesto radostně skandovala jméno Češky.

Třiadvacetiletá Ledecká jela teprve druhý superobří slalom po olympijském triumfu. V březnovém finále SP ve švédském Aare, kde bude MS, kvůli bolavým zádům jízdu nedokončila. V této disciplíně byla v SP nejlépe dvakrát devatenáctá.

Ledecká v Lake Louise startovala po problémech s rukou, na které si před čtrnácti dny zlomila zápěstní kůstku na snowboardu a podstoupila ve Vailu operaci.

Shiffrinová, dříve jen slalomová královna, už vyhrála i obří slalom, sjezd, kombinaci a paralelní slalom. Dohromady má v seriálu už 46 vyhraných závodů.

Vyhrát všechny disciplíny (s výjimkou paralelní jízdy, která dříve v kalendáři SP nebyla), se jí podařilo jako sedmé lyžařce v historii. Podobnou všestrannost v minulosti prokázaly její krajanka Lindsey Vonnová, Slovinka Tina Mazeová, Rakušanka Petra Kronbergerová, Švédky Pernilla Wibergová s Anjou Pärsonovou a Chorvatka Janica Kosteličová.

"To je vážně neuvěřitelné a šílené," řekla Shiffrinová. "Snila jsem o tom, když jsem byla malá holka a začínala jezdit ve svěťáku. Jednoho dne jsem se chtěla dostat na takovou úroveň, že budu moci vyhrát všechno. Byl to jeden z velkých cílů, ale takový, o kterých si myslíte, že na ně nikdy nedosáhnete," přiznala lyžařka, jež debutovala ve Světovém poháru v březnu 2011 ve Špindlerově Mlýně ještě před 16. narozeninami.

V čele celkového pořadí SP má rodačka z Vailu náskok více než 230 bodů před Švýcarkou Michelle Gisinovou a zkraje zimy jasně naznačuje, že rázně vykročila za třetím velkým křišťálovým glóbem za sebou.

SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):
Ženy - super-G:
1. Shiffrinová (USA) 1:19,41
2. Mowinckelová (Nor.) -0,77
3. Rebensburgová (Něm.) -0,83
4. Siebenhoferová (Rak.) -0,84
5. Grenierová (Kan.) -0,88
6. Miradoliová (Fr.) -0,90
a Veithová (Rak.) -0,90
8. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,98
9. Venierová (Rak.) -1,00
10. Štuhecová (Slovin.) -1,07
...
27. Ledecká (ČR) -2,11
Průběžné pořadí SP (po 7 z 39 závodů):
1. Shiffrinová 489
2. Gisinová (Švýc.) 251
3. Schmidhoferová (Rak.) 224
4. Brignoneová (It.) 223
5. Mowinckelová 214
6. Vlhová (SR) 196
...
38. Ledecká 40
63. Capová (ČR) 12
vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.