Lyže a snowboard

Živě

Sdruženářům v Otepää vládl Riiber, Portyk bodoval na 22. místě

5. ledna 2019 13:00 - Otepää

Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál závod Světového poháru sdruženářů v Otepää a díky pátému vítězství v sezoně si upevnil vedení v průběžném pořadí. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk bodoval na 22. místě.

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Dopolední skokanský program musel být v Estonsku kvůli silnému větru zrušen a závodníci do běžecké části odstartovali podle výsledků pátečního provizorního kola. Riiber, jenž byl v sezoně nejhůře druhý, odstartoval ze druhého místa a v závěru desetikilometrové trati měl v pětičlenné skupince nejvíce sil. Japonce Akita Watabeho porazil o 3,2 sekundy, třetí skončil s pětisekundovým odstupem Rakušan Martin Fritz.

Portyk vyběhl jako třiadvacátý se ztrátou 1:36 minuty na špičku. Na trati stáhl zhruba deset sekund a polepšil si o jedno místo. Jan Vytrval si naopak o jednu příčku pohoršil a doběhl na 44. místě.

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.