Shiffrinová suverénně vyhrála počtvrté slalom SP v Záhřebu

Záhřeb

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála počtvrté v kariéře slalom Světového poháru v Záhřebu a připsala si 52. triumf v kariéře. Suverénně vedoucí žena celkového hodnocení seriálu v sobotu v Chorvatsku deklasovala soupeřky, svou největší rivalku Petru Vlhovou ze Slovenska na druhém místě porazila o 1,25 sekundy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Shiffrinová vyhrála počtvrté slalom SP v ZáhřebuVideo: sntv

Třiadvacetiletá Shiffrinová měla více než sekundový náskok už po prvním kole a ve druhém ho ještě zvýšila. Vlhová byla po úvodním kole třetí a předvedla nejrychlejší druhou jízdu ze všech, ale velkou ztrátu dohnat nedokázala. Třetí skončila Švýcarka Wendy Holdenerová, jež byla po polovině závodu druhá 1,15 sekundy za Shiffrinovou.

"V druhém kole jsem náskok nebránila, ale zkoušela jsem jet agresivně. V některých místech to bylo docela divoké," uvedla Shiffrinová, jež zajela v druhém kole těsně druhý čas.

Mikaela Shiffrinová vyhrála v Záhřebu šestý ze sedmi slalomů v sezoně.

Borut Zivulovic

Americká mistryně světa vyhrála šestý ze sedmi slalomů v sezoně. Jedinou porážku jí v její parádní disciplíně uštědřila na Nový rok v paralelním závodu v Oslu Vlhová, která jinak skončila pokaždé druhá.

Stejné pořadí je i v průběžném pořadí SP. Vítězka devíti závodů Shiffrinová má už 1214 bodů, její nejbližší pronásledovatelka Vlhová 748.

Agresivní jízda Slovenky Petry Vlhové při slalomu SP v Záhřebu.

Marco Trovati

Pro české lyžařky bylo v Záhřebu konečnou první kolo: Martina Dubovská ho nedokončila a Gabriela Capová obsadila nepostupové 49. místo.