Koudelka znovu skvělý! Na závěr Turné skončil šestý

Bischofshofen/Praha

Český skokan na lyžích Roman Koudelka pokračuje ve skvělých výkonech. V závěrečném závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu skončil šestý. Celkově pak obsadil páté místo, čímž v prestižní sérii vyrovnal svůj nejlepší výsledek z roku 2012. Jako třetí skokan v historii ovládl všechny čtyři závody Japonec Rjoju Kobajaši, který tak zároveň slaví i celkový triumf.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Kobajaši suverénně ovládl Turné čtyř můstkůVideo: sntv

"Je to fantazie, před Turné bych to nečekal. Nejtěžší byl dnešek, tady se mi nedaří a já zabojoval. Byly to moje nejdelší skoky v Bischofshofenu v životě. Super povzbuzení pro další část sezony," radoval se Koudelka, jemuž dnes ke stupňům vítězů chybělo necelých osm bodů.

Objev sezony Kobajaši ovládl předchozí závody v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu a Innsbrucku, dnes mu ale po prvním kole patřilo až čtvrté místo. Nejdelším skokem druhého kola 137,5 metru však dvaadvacetiletý Japonec znovu své soupeře deklasoval a po Němci Svenu Hannawaldovi z ročníku 2001/2002 a loňském suverénovi Kamilu Stochovi z Polska dosáhl jako třetí na "Grand Slam".

Spokojený Roman Koudelka po svém vystoupení v Bischofshofenu.

Lisi Niesner

V Bischofshofenu vyhrál Kobajaši s náskokem téměř 14 bodů před Polákem Dawidem Kubackým. Třetí byl domácí Rakušan Stefan Kraft.

Vedení z prvního kola neudržel Němec Markus Eisenbichler, jenž klesl po druhém skoku na pátou pozici, zůstal však druhý v hodnocení Turné. Na Kobajašiho nicméně ztratil propastných 62 bodů. Třetí skončil další Němec Stephan Leyhe.

Devětadvacetiletý Koudelka po nevydařeném období potvrdil na Turné návrat do někdejší špičkové formy.

Český skonan Roman Koudelka po druhém skoku v Bischofshofenu.

Matthias Schrader

V závodech na čtyřech můstcích v Německu a Rakousku obsadil postupně 11., 4., 9. a 6. místo a v konečném pořadí za sebou nechal o dvanáct bodů loňského šampiona Stocha.

V Bischofshofenu bodoval také Čestmír Kožíšek, jenž získal bod za třicáté místo. Viktor Polášek byl v prvním kole šestačtyřicátý. Lukáš Hlava vypadl v odpolední kvalifikaci, jež byla kvůli hustému sněžení přeložena ze soboty.

Závěrečný závod Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):