Slovenka Vlhová ve slalomu SP ve Flachau porazila Shiffrinovou

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála slalom Světového poháru ve Flachau a slaví třetí vítězství v sezoně. Suverénku sezony Mikaelu Shiffrinovou z USA porazila po skvělém výkonu ve druhém kole o 15 setin sekundy a uštědřila jí první porážku v klasickém slalomu v aktuálním ročníku.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih závodu žen ve slalomu SP ve FlachauVideo: sntv

Vlhová byla v dosavadních pěti slalomech speciál vždy druhá za Shiffrinovou a rivalku dokázala porazit jen v novoročním městském paralelním závodu v Oslu. V Rakousku, kde soutěž provázelo neustávající husté sněžení, figurovala po prvním kole na třetím místě s odstupem 31 setin za vedoucí Američankou, nejrychlejší jízdou finále ale manko smazala.

"Ani nedokážu říct, jak se cítím. Tohle je tak skvělý den. Tak dlouho jsem na tom pracovala, abych Mikaelu porazila. Je to úžasná lyžařka. Dneska jsem ale dokázala zajet výborně," radovala Vlhová.

Sloenka Petra Vlhová se raduje po triumfu ve slalomu SP ve Flachau.

Shiffrinová, která útočila na 53. vítězství ve Světovém poháru v kariéře a 38. ve slalomu, v této sezoně vyhrála šest ze sedmi předchozích slalomů včetně paralelního závodu ve Svatém Mořici. Po porážce v Rakousku neskrývala zklamání. "Samozřejmě jsem trochu zklamaná, ale druhé místo není tak špatné. Proti Petře je to vždycky těžké, už celou sezonu," řekla.

České reprezentantky Gabriela Capová ani Martina Dubovská do finálové třicítky nepostoupily a skončily v páté desítce. Capová ztratila na Shiffrinovou v 1. kole 6,37 sekundy, Dubovská byla o dalších šest setin pomalejší.