Janatová s Hynčicovou byly osmé v městském sprintu v Drážďanech

Drážďany

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou obsadily osmé místo ve sprintu dvojic na Světovém poháru v Drážďanech. Pro obě to znamená životní výsledek.

Kateřina Janatová na archivním snímku.

Maximem jednadvacetileté Janatové v individuálních závodech SP je 29. místo z prosincového sprintu v Toblachu, kde v první etapě Tour de Ski získala dosud jediné dva body v kariéře. O tři roky starší Hynčicová dosud nebodovala, před čtyřmi lety byla v Novém Městě na Moravě 23. v týmovém sprintu se Sandrou Schützovou.

Češky si zajistily start mezi desítkou finalistek v osmičlenném semifinále. V rychlejším druhém běhu obsadily šesté místo a dosažený čas jim stačil na nepřímý postup.

Závod volnou technikou na 6x1,6 km na městské trati vyhrály Švédky Stina Nilssonová s Majou Dalqvistovou, jež v sobotu obsadily první a druhé místo v individuálním sprintu.

Luděk Seller s Michalem Novákem do mužského finále nepostoupili, v prvním semifinále byli devátí v celkově 19. čase. Zvítězili Sindre Björnestad Skar a Erik Valnes z Norska, první a třetí muž sobotního závodu.