Rubriky:

Lyže a snowboard

Češi skončili po dvou letech na můstku v Zakopaném opět šestí

19. ledna 2019 18:13 - Zakopané

České družstvo skokanů na lyžích skončilo po dvou letech na Světovém poháru v Zakopaném opět na šestém místě. O nejlepší výsledek za poslední dva roky se v sobotu zasloužili Viktor Polášek, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek a česká jednička sezony Roman Koudelka. O pouhou desetinu bodu vyhráli Němci před Rakušany.

 

Kerstin Joensson, ČTK/AP

Reprezentace Německa se však z triumfu moc neradovala, protože David Siegel po dlouhém letu neustál dopad a dlouho byl pod bubnem ošetřován, než zamířil do nemocnice. Spolu s ním se o prvenství zasloužili Karl Geiger, Markus Eisenbichler a Stephan Leyhe.

Domácí Poláci získali bronz, poslední z nich Dawid Kubacki se výkonem 143,5 metru postaral o nový rekord můstku. Koudelka, jenž po mizerné olympijské sezoně znovu patří do světové špičky a v průběžném pořadí seriálu atakuje první desítku, podržel český tým skoky dlouhými 138,5 a 135,5 metru. Výborně si vedl i Viktor Polášek (131 a 132 metrů).

Ve druhém týmovém závodu sezony si čeští skokané polepšili, neboť v polovině listopadu ve Wisle byli osmí. Suverén sezony Rjoju Kobajaši se s japonskými kolegy musel spokojit s pátou příčkou. Před Čechy se dostali ještě čtvrtí Slovinci.

SP ve skocích na lyžích v Zakopaném (Polsko) - družstva 
1. Německo (Geiger, Eisenbichler, Siegel, Leyhe) 1157,5
2. Rakousko (Huber, Hörl, Hayböck, Kraft) 1157,4
3. Polsko (Žyla, Kot, Stoch, Kubacki) 1117,2
4. Slovinsko 1103,8
5. Japonsko 1088,0
6. Česko (Polášek, Sakala, Kožíšek, Koudelka) 1028,1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard