Lyžařka Smutná obsadila na Marcialonze čtvrtou pozici

Cavalese

Týden po vítězství na švýcarské La Diagonele skončila Kateřina Smutná v dalším lyžařském maratonu seriálu Ski Classics Marcialonze na čtvrtém místě. Předloňská vítězka závodu doběhla do cíle po 70 kilometrech klasickou technikou se ztrátou 3:47,8 minuty na vítěznou Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou.

Kateřina Smutná se na Marcialonze na stupně vítězů těsně nevešla, připsala si ale cennou prémii za nejrychlejší čas v cílovém stoupání na Cascatu.

„Za mě to je pořád skvělý výkon, byť těsně pod stupni. Potvrdilo se, že šňůra několika závodů v řadě je hodně náročná, dneska třeba na Katku ztratila přes sedm minut Gjeitnesová, která s ní minulý víkend bojovala o vítězství. Takže čtvrté místo je úspěch a pro mě zatím super zvládnutá šnůra," komentoval výkon Smutné šéf týmu Lukáš Bauer.

V průběžném pořadí klesla Smutná z druhého na třetí místo za Norku Astrid Slindovou, která doběhla v Cavalese třetí. Suverénně vede Johanssonová Norgrenová, která si připsala třetí vítězství v sezoně.

Kateřina Smutná na trati Marcialongy.

Závod mužů vyhrál s půlminutovým náskokem Nor Petter Eliassen a upevnil si první místo v celkovém hodnocení. Nejlepší z českých lyžařů Petr Novák obsadil 23. příčku se ztrátou více než sedmi minut.