Norky vyhrály i druhou štafetu v sezoně, české lyžařky doběhly desáté

27. ledna 2019 12:28 - Ulricehamn
(Aktualizováno: 27. ledna 2019 16:06)

Norské lyžařky vyhrály i druhou štafetu v této sezoně Světového poháru. V Ulricehamnu zvítězily před domácími Švédkami a Finkami. České kvarteto bylo desáté. Závod mužských štafet ovládly dva ruské týmy, třetí dojeli Norové. Čeští reprezentanti doběhli s odstupem na posledním čtrnáctém místě.

 

Tt News Agency, Reuters

Norská čtveřice Heidi Wengová, Therese Johaugová, Astrid Jacobsenová, Ingvild Flugstad Östbergová porazila švédské reprezentantky o bezmála 38 sekund. Finišmanka Östbergová na posledním pětikilometrovém úseku náskok téměř zdvojnásobila.

České lyžařky sváděly souboj s Kazachstánem o předposlední desátou příčku. Kateřina Razýmová, Petra Hynčicová, Petra Nováková a Sandra Schützová nakonec porazily kazašskou štafetu skoro o minutu. Na vítězné Norky ztratily přes čtyři a půl minuty.

Mužský závod na 4x7,5 km vyhrála čtveřice Jevgenij Bělov, Alexandr Bessměrtnych, Denis Spicov a Arťom Malcev, označená jako Rusko II. Malcev na posledním úseku o 21 sekund utekl ruským jedničkám, za které finišoval Sergej Usťugov.

Miroslav Rypl, Adam Fellner, Petr Knop a Jonáš Bešťák za soupeři od počátku zaostávali. Na předposlední tým USA Češi ztratili více než tři minuty, na vítězné Rusy skoro sedm a půl.

SP v běhu na lyžích v Ulricehamnu (Švédsko):
Ženy:
Štafeta 4x5 km:
1. Norsko (H. Wengová, Johaugová, Jacobsenová, Östbergová) 57:06,3
2. Švédsko (Settlinová, Anderssonová, Kallaová, Sundlingová) -37,4
3. Finsko (Mononen, Pärmäkoskiová, Roponenová, Pippová) -41,2
4. Rusko 1:09,1
5. Norsko II -1:15,7
6. USA -1:26,6
...10. ČR (Razýmová, Hynčicová, P. Nováková, Schützová) -4:31,7
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.