Gisinová musí se zraněným kolenem na operaci a přijde o MS

28. ledna 2019 14:37 - Praha

Švýcarská sjezdařka Michelle Gisinová musí s poraněným kolenem na operaci a sezona pro ni předčasně skončila. Přijde tak mimo jiné o únorové mistrovství světa v Aare. Tam měla patřit k největším švýcarským medailovým nadějím. Informaci potvrdil švýcarský svaz.

 

Twitter

Pětadvacetiletá olympijská vítězka v kombinaci z Pchjongčchangu Gisinová se zranila v sobotním super-G Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu. Na předchozím MS ve Svatém Mořici získala v kombinaci stříbro.

V Aare se tak nepředstaví ani jeden ze sourozenců Gisinových. Nejstarší Dominique, olympijská vítězka ve sjezdu z roku 2014, už ukončila kariéru. Prostřední Marc je mimo hru od prosincového děsivého pádu při sjezdu SP ve Val Gardeně.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.