Novák a Beranová získali domácí tituly v lyžařském sprintu

Michal Novák z Dukly Liberec a jeho oddílová kolegyně Tereza Beranová získali na mistrovství České republiky v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě tituly ve sprintu volnou technikou.

Tereza Beranová získala na mistrovství České republiky v běhu na lyžích titul ve sprintu volnou technikou

Dvaadvacetiletý Novák potvrdil roli favorita a byl nejrychlejší i v kvalifikaci. Na druhém místě skončil ve finále předloňský mistr Luděk Šeller rovněž z liberecké Dukly a třetí byl Tomáš Kalivoda ze Ski klubu Šumava Vimperk.

Beranová ve dvaceti letech obhájila titul. V kvalifikaci sice skončila druhá za Petrou Hynčicovou, ve finále si ale obě liberecké závodnice pořadí vyměnily. Třetí byla Barbora Antošová ze Ski klubu Jablonec nad Nisou.

V sobotu jsou v Novém Městě na programu od 9:30 závody klasicky a v neděli volnou technikou s hromadnými starty. Šampionát je současně poslední nominačním závodem na mistrovství světa, které se uskuteční od 19. února do 3. března v Seefeldu.