Živě

Samková a Kubičík na MS v závodě týmů neuspěli, vyhráli Američané

3. února 2019 20:17 - Park City
(Aktualizováno: 3. února 2019 20:36)

Američané Mick Dierdorff a Lindsey Jacobellisová vyhráli na mistrovství světa premiérový závod smíšených dvojic ve snowboardkrosu. České dvojice Eva Samková, Jan Kubičík i Vendula Hopjáková s Matoušem Koudelkou skončily v Park City ve čtvrtfinále.

 

Tyler Tate, ČTK/AP

Koudelka sice ve své čtvrtfinálové jízdě dojel po pádu dvou soupeřů druhý, Hopjáková ale pozici v následující jízdě žen neudržela. Kubičík naopak po kolizi krátce po startu nabral velké manko, které už Samková nemohla stáhnout.

Ve finále dojel vítěz individuálního závodu Dierdorff v úvodní jízdě mužů až čtvrtý, pětinásobná mistryně světa Jacobellisová ale ztrátu rychle smazala a s přehledem dojela před domácími fanoušky pro zlato. Na druhém místě skončila italská dvojice Omar Visintin, Michela Moioliová, bronz získali Němci Paul Berg a Hanna Ihediohaová.

MS v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):
Snowboardkros - družstva:
1. Dierdorff, Jacobellisová (USA)
2. Visintin, Moioliová (It.)
3. Berg, Ihediohaová (Něm.)
4. Perathoner, Gallinaová (It.)
5. Bozzolo, Trespeuchová (Fr.)
6. Brochu, Brennemanová (Kan.),
...13. Kubičík, Samková,
16. Koudelka, Hopjáková (všichni ČR).
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.