Rubriky:

Lyže a snowboard

Kingsbury je po třetím zlatu nejúspěšnějším akrobatem MS

9. února 2019 10:01 - Park City

Kanaďan Mikaël Kingsbury ovládl na mistrovství světa v Park City páteční jízdu v boulích a díky třetímu zlatu se stal nejúspěšnějším akrobatickým lyžařem historie světových šampionátů. Jeho rekordní sbírka z MS čítá ještě tři stříbrné a dvě bronzové medaile. Tři zlata mají i jeho bývalí rivalové, krajan Alexandre Bilodeau a Francouz Edgar Grospiron.

sntv

Šestadvacetiletý olympijský vítěz z Pchjongčchangu Kingsbury vyhrál v Park City kvalifikaci i obě semifinále. Ve finále dostal známku 84,89 a druhého Australana Matta Grahama porazil téměř o tři body. Totožné stupně vítězů z loňských her zkompletoval třetí Japonec Daiči Hara.

"Nebylo to perfektní, ale pořád jsem se zlepšoval. Před poslední jízdou jsem byl trochu nervózní, ale věřil jsem, že vyhraju," řekl vítěz rekordních 54 závodů Světového poháru. "Draze platím za to, že jezdím ve stejné době jako on, takže místo výher mám spoustu druhých míst," dodal na Kingsburyho adresu Francouz Benjamin Cavet, který skončil pátý.

Čeští reprezentanti Daniel Honzig a Mathew Retzer neuspěli v kvalifikaci.

Mezi ženami byla nejlepší Julija Galyševová, která zkompletovala sbírku medailí z MS a získala pro Kazachstán historicky první titul. Druhá skončila Australanka Jakara Anthonyová, třetí olympijská šampionka Francouzka Perrine Laffontová.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):
Lyžování - jízda v boulích:
Muži:
1. Kingsbury (Kan.) 84,89
2. Graham (Austr.) 81,94
3. Hara (Jap.) 81,66
...
v kvalifikaci
37. Honzig
39. Retzer (oba ČR)
Ženy:
1. Galyševová (Kaz.) 79,14
2. Anthonyová (Austr.) 78,99
3. Laffontová (Fr.) 78,70
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard