Živě

Kanaďan Kingsbury má druhé zlato v jízdě v boulích

10. února 2019 09:31 - Park City

Kanaďan Mikaël Kingsbury na mistrovství světa v akrobatickém lyžování v americkém Park City potvrdil, že v jízdě v boulích v současné době nemá konkurenci. Olympijský vítěz z Pchjongčchangu v sobotu získal druhé zlato, když vyhrál paralelní jízdu. Ve stejné disciplíně žen obhájila titul Francouzka Perrine Laffontová a vynahradila si zklamání z individuálního závodu, v němž jako úřadující olympijská vítězka skončila až třetí.

Video již není dostupné

sntv

Šestadvacetiletý Kingsbury získal celkově už čtvrté zlato na světovém šampionátu, což se v jízdě v boulích ještě nikomu nepodařilo. Ve finále porazil Američana Bradleyho Wilsona a poprvé slaví zlatý double. Dvacetiletá Laffontová ve finále předčila Američanku Jaelin Kaufovou. V boji o bronz zdolala další americká boulařka Tessa Johnsonová vítězku individuálních jízd Juliji Galyševovou z Kazachstánu.

Čeští akrobati Matthew Retzer a Daniel Honzig vypadli hned v prvním kole, mezi ženami Česká republika neměla zastoupení.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):
Lyžování - paralelní jízda v boulích:
Muži:
1. Kingsbury (Kan.) 87,62
2. Wilson (USA) 84,69
3. Hara (Jap.) 83,31
...33. Retzer
36. Honzig (oba ČR) oba vyřazeni v 1. kole
Ženy:
1. Laffontová (Fr.) 84,74
2. Kaufová 82,59
3. Johnsonová (obě USA) 82,60
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.