Vítr odvál snowboardistům na MS finále ve slopestylu

10. února 2019 21:05 - Park City

Silný vítr připravil na mistrovství světa v Park City snowboardisty o dnešní finále slopestylu. Medaile byly uděleny podle výsledků sobotní kvalifikace, novými šampiony proto jsou devatenáctiletý Američan Chris Corning a o dva roky mladší Zoi Sadowská-Synnottová z Nového Zélandu. Šárka Pančochová, která v této disciplíně získala v roce 2011 stříbro, obsadila 21. místo a Petr Horák skončil devětadvacátý.

 

Oficiální Facebook Šárky Pančochové.

Už v úterý nemohli snowboardisté v Utahu závodit v disciplíně Big Air, protože by v hustém sněžení a větru byla ohrožena jejich bezpečnost. I v tomto závodu se měli představit oba čeští freestylisté. Dnešní slopestyle MS v Park City uzavřel.

Nejúspěšnější zemí byly domácí Spojené státy s pěti zlatými a celkem 14 medailemi. Nejcennější kov si odvezla z Utahu i Eva Samková, která minulý pátek vyhrála snowboardcross.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):
Slopestyle:
Muži:
1. Corning (USA) 93,25
2. McMorris (Kan.) 93,00
3. Henkes (USA) 90,50
...
29. Horák (ČR) 52,25
Ženy:
1. Sadowská-Synnottová (N. Zél.) 91,75
2. Norendalová (Nor.) 88,75
3. Andersonová (USA) 87,25
...
21. Pančochová (ČR) 25,00
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.