Ledecká byla v Číně druhá a získala malý glóbus za obří slalom na snowboardu

23. února 2019 08:18 - Secret Garden
(Aktualizováno: 23. února 2019 09:59)

Snowboardistka Ester Ledecká byla druhá v paralelním obřím slalomu Světového poháru v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 pojede olympijský závod her v Pekingu. V boji o 18. triumf v seriálu SP v kariéře prohrála ve finále s německou soupeřkou Ramonou Hofmeisterovou. Ledecká s předstihem vyhrála za disciplínu malý glóbus, celkové hodnocení paralelního obřího slalomu ovládla podruhé za sebou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Olympijská vítězka na snowboardu i na lyžích Ledecká vede hodnocení obřího slalomu s náskokem 1070,3 bodu před úřadující mistryní světa Němkou Selinou Jörgovou a v této disciplíně už se pojede jen jeden závod ve Scuolu, takže nemůže být předstižena. Za výhru v závodu SP na snowboardu je tisíc bodů.

"Úkol pro dnešní den splněn. V paralelním obřím slalomu jsem si pojistila křišťálový glóbus, takže mám velikou radost," řekla Ledecká v tiskové zprávě své agentury Sport Invest. Obří slalom vyhrála potřetí v kariéře.

Navíc se dostala i do čela v průběžném pořadí paralelních disciplín a tři závody před koncem sezony útočí na čtvrtý velký glóbus v řadě. "I přesto, že jsem nejela všechny závody, držím pořád kontakt se špičkou," radovala se Ledecká. Kvůli mistrovství světa v alpském lyžování vynechala v sezoně tři závody SP na prkně, dva slalomy a jeden obří slalom.

Ve finále začala stahovat pozdě

V Secret Garden Ledecká nejdříve tradičně ovládla kvalifikaci, tentokrát před Jörgovou. Ve vyřazovacích jízdách jezdila v červené trati a vyřadila Nizozemku Michelle Dekkerovou a ve čtvrtfinále Rusku Milenu Bykovovou.

V semifinále rozhodla vyrovnanou jízdu s Polkou Aleksandrou Krolovou o pět desetin. Ve finále na razantně jedoucí bronzovou olympijskou medailistku Hofmeisterovou nestačila, po půlce ztrácela už skoro sekundu, v závěru sice stahovala, ale prohrála o čtyři desetiny.

"Je to tady moc fajn. Krásně bydlím, tým se o mě stará fantasticky. Pro mě jsou ale stejně nejdůležitější ty chvíle strávené na sněhu. Kopec je moc hezký a já jsem se na něm dobře bavila," řekla Ledecká.

V neděli je v Secret Garden na pořadu paralelní slalom, který pojede třiadvacetiletá Ledecká v této zimě poprvé. "Ve slalomu jsem nestartovala víc než rok," poukázala na to, že naposledy jela slalom v prosinci 2017. "Budu testovat nové prkno, tak si na něj snad rychle zvyknu," doufala Ledecká.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom:
Muži:
1. Mastnak (Slovin.)
2. Sobolev (Rus.)
3. Baumeister (Něm.)
...v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):
1. Prommegger (Rak.) 3070
2. Mastnak 2936
3. Fischnaller (It.) 2690
...58. V. Brůžek 49
Ženy:
1. Hofmeisterová (Něm.)
2. Ledecká (ČR)
3. Jörgová (Něm.)
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):
1. Ledecká 4200
2. Jörgová 3129
3. Ochnerová (It.) 2990
...55. Žďárská (ČR) 37
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.