Rubriky:

Lyže a snowboard

Soutěž smíšených skokanských družstev na MS opět vyhráli Němci, Češi skončili devátí

2. března 2019 17:13 - Seefeld
(Aktualizováno: 2. března 2019 17:52)

Němečtí skokani na lyžích vyhráli na mistrovství světa i třetí týmovou soutěž. Po triumfech mužského a ženského družstva obhájili titul v závodu smíšených čtveřic. Markus Eisenbichler, jenž zvítězil i v individuálním závodu na velkém můstku, tak získal v Seefeldu třetí zlato. Čeští reprezentanti obsadili deváté místo a do finálového druhého kola se neprobojovali.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Kvarteto Karolína Indráčková, Viktor Polášek, Štěpánka Ptáčková a Roman Koudelka porazilo v úvodním kole čtyři soupeře, avšak za postupovou osmou pozicí Italů zaostalo o 2,6 bodu. Čeští reprezentanti dopadli stejně jako na předloňském šampionátu v Lahti.

Favorizovaní Němci po prvním kole vedli před Rakouskem jen o necelé čtyři body, ale poslední muž na nájezdové věži Karl Geiger pak už měl k dobru více než patnáctibodový odstup a zisk titulu s přehledem potvrdil. Za domácí čtveřicí získali ve vyrovnaném souboji bronz Norové.

Soutěž smíšených skokanských družstev Němci na MS vyhráli potřetí za sebou, pouze při premiéře před šesti lety dominovalo Japonsko. Letos vítězný tým vytvořili Eisenbichler, Geiger, Katharina Althausová a Juliane Seyfarthová.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Seefeldu (Rakousko):
Skoky:
Smíšená družstva:
1. Německo (Althausová, Eisenbichler, Seyfarthová, Geiger) 1012,2
2. Rakousko (Pinkelnigová, Aschenwald, Iraschková-Stolzová, Kraft) 989,9
3. Norsko (Strömová, Johansson, Lundbyová, Stjernen) 938,4
4. Slovinsko 930,8
5. Japonsko 928,6
6. Polsko 914,9
7. Rusko 896,2
8. Itálie 801,4
9. Česko (Indráčková, Polášek, Ptáčková, Koudelka) 374,4 - vyřazeni v 1. kole.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard