Ledecká a spol. v Rusku nezávodily, ani druhý super-G se nejel

3. března 2019 08:22 - Krasnaja Poljana

Návrat sjezdařek na olympijské sjezdovky do Krasné Poljany zhatilo počasí. Kvůli hustému sněžení se v dějišti her z roku 2014 neodjel ani jeden závod Světového poháru.

 

Marco Trovati, ČTK/AP

Dnes se měl konat superobří slalom, počasí už bylo o něco příznivější než v minulých dnech, ale pořadatelům se přes veškerou snahu nepodařilo sjezdovku upravit. V minulých dnech totiž napadlo přes metr a půl sněhu. "Počasí bylo nešťastné. Příroda byla prostě silnější," řekl sportovní ředitel SP žen Nor Atle Skaardal.

V týdnu neodjel ani jeden ze tří tréninků sjezdu, který byl proto na sobotu nahrazen superobřím slalomem, ale i ten byl zrušen. Na start se tak nedostala ani olympijská vítězka v super-G z Pchjongčchangu Ester Ledecká. Ta se nyní vrátí na snowboard a příští týden pojede SP ve švýcarském Scuolu.

Světové lyžařské hvězdy s již jistou celkovou vítězkou SP Mikaelou Shiffrinovou z USA, která v Rusku nebyla, se příští týden objeví ve Špindlerově Mlýně. Do Krkonoš se Světový pohár vrací po osmi letech, 8. a 9. března se pojedou obří slalom a slalom.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.