Rubriky:

Lyže a snowboard

Špindl hlásí vyprodáno. Na souboj Shiffrinové a Vlhové dorazí deset tisíc fanoušků!

7. března 2019 14:33 - Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn hlásí vyprodáno! O Světový pohár v alpském lyžování, který se do Česka vrací po osmi letech, je velký zájem. Hlavní tahák dvoudenního klání - sobotní souboj nejlepší lyžařky světa Američanky Mikaely Shiffrinové se slovenskou kometou Petrou Vlhovou ve slalomu - je vyprodaný. Kolem cílového prostoru se očekává 10 tisíc diváků. Podnik začne pátečním obřím slalomem.

 

SPORT INVEST/David Váňa

„Bude to skvělá show, přijeďte se podívat," vzkazuje fanouškům Shiffrinová, která do Krkonoš dorazila v pozici celkové vítězky letošní sezony Světového poháru. Získala pochopitelně i globus za svojí královskou disciplínu slalom. A pokud ve Špindlerově Mlýně opanuje obří slalom, zajistí si triumf i v této disciplíně.

Program SP ve Špindlerově Mlýně
pátek 8. března - obří slalom
10.30 - 1. kolo
13.30 - 2. kolo
sobota 9. března - slalom
10.30 - 1. kolo
13.30 - 2. kolo

Na obří slalom ještě pár vstupenek zbývá, na sobotní slalom pořadatelé hlásí vyprodáno. „Zájem o lístky byl obrovský, při závodech bude skvělá atmosféra," těší šéfa organizačního výboru Maxe Gottfrieda.

Auto nechte ve Vrchlabí, prosí pořadatelé
Organizátoři SP ve spolupráci s policií připravili rozsáhlý dopravní projekt, který má zajistit maximální plynulost dopravy. „Důležité je, aby diváci nenechávali příjezd na poslední chvíli a zároveň v maximální možné míře využívali odstavná parkoviště ve Vrchlabí, od kterých budou jezdit shuttle busy. Parkovací kapacita ve Špindlerově Mlýně, zhruba tisícovka míst, bude velmi pravděpodobně vyčerpána v brzkých ranních hodinách," říká šéf organizačního výboru Gottfried.
„Využití organizované dopravy je zásadním prvkem, kterým mohou fanoušci sobě i ostatním zjednodušit život. Veškerá opatření, která jsme pracně dávali dohromady, vezmou za své v momentě, kdy každý jednotlivý divák bude chtít zaparkovat v docházkové vzdálenosti tribun. Pevně věříme, že fanoušci pochopí logická omezení vyplývající z velikosti a polohy Špindlerova Mlýna a nezkazí si zážitek z výjimečné sportovní akce," dodal Gottfried.

Pět Češek

Česko do závodu nasadí pět lyžařek. Oba závody pojedou Martina Dubovská a Gabriela Capová, obřího slalomu se navíc zúčastní Kateřina Pauláthová s Terezou Kmochovou, která se jako neslyšící představí mezi zdravou elitou prakicky přesně po roce - loni v březnu skončila v kombinaci ve švýcarské Krans-Montaně těsně za bodovanou třicítkou. Ve slalomu bude startovat Klára Pospíšilová.

Mikaela Shiffrinová během tréninku ve Špindlerově Mlýně.

Vlastimil Vacek, Právo

Na svazích nad Špindlerovým Mlýnem bude chybět Ester Ledecká, která se ve Světovém poháru specializuje na rychlostní disciplíny. V době sobotního slalomu se ve Švýcarsku zúčastní Světového poháru na snowboardu, ve kterém usiluje o čtvrtý triumf v paralelních disciplínách v řadě.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard