Peťa, si top! Jak si Vlhová došla pro triumf a pobláznila „slovenský" Špindl

8. března 2019 16:35 - Špindlerův Mlýn

Odpíchla se ze startu a vyrazila do druhého kola. Pod svahem ve Svatém Petru se otřásaly tribuny, tisíce slovenských fanoušků byly v transu. „Peťa, pojď!," hnaly svojí modlu na dálku. Zhruba za minutu a půl se propadly do euforie. Petra Vlhová protnula cíl a u jejího jména se objevila jednička.

 

Radek Petrášek, ČTK

Její oslavná gesta nebrala konce, neutichalo ani hlasité křepčení diváků. Když Vlhová pohlédla směrem k tribunám a zaťala pěst, fanoušci byli u vytržení. Divoce mávali vlajkami, na jedné z nich stál nápis: Peťa, si top!.

Vlhová pobláznila Špindl dvěma fantastickými jízdami v obřím slalomu, které jí přinesly další cenné vítězství ve Světovém poháru. Trumfla i Američanku Shiffrinovou. Už jistá vítězka letošní sezony Světového poháru skončila třetí.

Petra Vlhová ze Slovenska triumfovala v obřím slalomu ve Špindlerově Mlýně.

David Taneček, ČTK

„Normálně diváky nevnímám, ale tady byli hodně hluční a pořádně křičeli, takže jsem je slyšela před cílem v prvním i ve druhém kole. Snažila jsem se do toho dát ještě víc, zrychlit. Nakonec to vyšlo," radovala se Vlhová, která si se svými příznivci při slavnostním vyhlášení zazpívala slovenskou hymnu. Poté se se stříbrnou Němkou Rebensburgovou a Shiffrinovou zkropily šampaňským.

„Bylo speciální jet ve Špindlu. Česko a Slovensko jsou si blízké, raduju se, že jsem dokázala vyhrát pro tolik lidí. Byli šťastní, a já za ně," podotkla Vlhová, která se ocitla v obležení příznivců i hodinu po závodě, když odcházela z tiskové konference.

Fanoušci slovenské vítězky Petry Vlhové ve Špindlerově Mlýně.

David Taneček, ČTK

Díky ní se Špindlerův Mlýn proměnil ve slovenské středisko, v ulicích je slyšet převážně slovenština. Teď navíc krkonošským městečkem poteče proudem borovička. V sobotu možná ještě víc. Vlhová se totiž postaví na start slalomu. Zažije Špindlerův Mlýn druhý slovenský triumf?

neu , Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.