Bolšunov vedl ruský triumf na padesátce v Oslu, Vylegžanin se loučil s kariérou druhým místem

Oslo

Ruští běžci na lyžích v čele s Alexandrem Bolšunovem ovládli závod Světového poháru na 50 kilometrů klasickou technikou v Oslu. V prestižní soutěži na Holmenkollenu obsadili první čtyři místa. Dvaadvacetiletý Bolšunov navíc sesadil z čela průběžného pořadí SP Nora Johannese Hösflota Klaeba, který dnes dojel až na 38. místě.

Maxim Vylegžanin skončil ve svém posledním kariérním závodě na druhém místě - archivní snímek.

Stříbrný muž z volné padesátky na nedávném mistrovství světa v Seefeldu Bolšunov v závěrečném sprintu porazil krajany Maxima Vylegžanina, Andreje Larkova a Ilju Semikova. Šestatřicetiletý Vylegžanin se druhým místem v norské metropoli rozloučil s kariérou.

Pátý dojel s odstupem 4,6 sekundy Kanaďan Alex Harvey, nejlepší z domácích Norů byl na šestém místě Martin Johnsrud Sundby.