Biatlonista Václavík a orientační běžkyně Hančová mají bronz

10. března 2019 11:49 - Krasnojarsk

Biatlonista Adam Václavík a orientační běžkyně na lyžích Petra Hančová získali bronzové medaile na světové zimní univerziádě v Krasnojarsku. Rozšířili tak sbírku české akademické výpravy na pět cenných kovů.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Účastník Světových pohárů v biatlonu Václavík vybojoval bronz v závodu s hromadným startem na 15 km a navázal na sobotní výkon Natálie Jurčové a Davida Tolara, kteří byli druzí v závodu smíšených dvojic. Čtvrtá žena ze sprintu Hančová si polepšila na stupně vítězů na krátké trati s hromadným startem.

Dosud jediné české zlato vybojovala v Krasnojarsku ve sprintu běžkyně na lyžích Petra Hynčicová, stříbro získal sjezdař Tomáš Klinský v superobřím slalomu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.