Johaugová udržela ve Falunu neporazitelnost na dlouhých tratích

Falun

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová vyhrála na Světovém poháru ve Falunu deset kilometrů volně a od svého návratu po dopingovém trestu zůstává v distančních závodech neporažená. Jediná česká zástupkyně ve startovní listině Petra Nováková doběhla na 49. místě.

Norka Therese Johaugová v cíli.

Třicetiletá Johaugová vyhrála dvanáctý závod na dlouhých tratích v řadě, devět jich ovládla v SP a tři na mistrovství světa. Druhou Ebbu Anderssonovou ze Švédska porazila o 18,5 sekundy, třetí místo obsadila s půlminutovým odstupem Američanka Jessica Digginsová.

Vedení v průběžném pořadí SP si před závěrečnou minitour v Kanadě čtvrtým místem upevnila Norka Ingvild Flugstad Östbergová. Před druhou Ruskou Natalií Něprjajevovou, která kvůli nemoci dnes ve Švédsku nestartovala, vede o 97 bodů.

Ve 14:30 mají závod na 15 km volně na programu muži.