Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Skokanská jednička Koudelka nebude na finále SP v Planici

20. března 2019 22:03 - Praha

Česká skokanská jednička Roman Koudelka nebude startovat na víkendovém finále Světového poháru na mamutím můstku v Planici. Pro aktuálně třináctého muže seriálu tak skončila sezona. Do Slovinska neodcestoval ani Viktor Polášek. Trenér David Jiroutek tak bude mít k dispozici Lukáše Hlavu, Filipa Sakalu, Čestmíra Kožíška a Tomáše Vančuru.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Devětadvacetiletý Koudelka zakončil sezonu v neděli na mamutím můstku ve Vikersundu, kde poprvé v ročníku nebodoval. Vítěz pěti závodů SP, jenž nepatří k vyhlášeným letcům, by nicméně mohl v konečném hodnocení zůstat v elitní patnáctce. Zaznamená tak výrazný posun oproti minulé nepovedené olympijské sezoně, v níž mu v seriálu patřila až 57. pozice a uvažoval o konci kariéry.

Finále SP v Planici začne čtvrteční kvalifikací. Již jistým držitelem křišťálového glóbu je objev sezony Rjoju Kobajaši z Japonska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.