Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká byla nadšená, že závodila ve slavnostní den. Zažila i těžké loučení, těší se na čerstvou krev

23. března 2019 17:21 - Winterberg

V pro ni mimořádný den si užila spoustu radosti. Ester Ledecká mohla jásat nad ziskem čtvrtého velkého glóbu za paralelní disciplíny ve Světovém poháru ve snowboardingu. A nadšená byla i z toho, že poprvé v seriálu jela v den svých narozenin.

 

Ivana Roháčková

"Musím říct, že mám strašnou radost, že jsem závodila na své narozky, protože to se mi povedlo poprvé v životě," řekla právě dnes čtyřiadvacetiletá Ledecká. "Už jsem se na to těšila jak dlouho, tak to je fantastický a měla jsem z toho dobrý pocit," uvedla pro média.

Čtvrtý triumf v hodnocení paralelních disciplín SP stvrdila pátým místem ve slalomu v německém Winterbergu. "Nejvíc to oslaví tým a já jim to přeju, protože já jsem si oslavu užila na kopci," řekla dvojnásobná olympijská vítězka.

Ester Ledecká potvrdila svoji suverenitu

Ivana Roháčková

Ve Winterbergu závodila po dvou letech. Loni měla výhru v SP jistou s předstihem a kvůli bolavým zádům si glóbus jen přijela vyzvednout. "A trhalo mi srdce, že jsem nejezdila," vzpomínala. Tentokrát na trati nechyběla, vyhrála kvalifikaci a vypadla ve čtvrtfinále. "Výsledek je fantastický na to, kolik mám natrénováno slalomu. Dělá to asi čtyři dny, protože jsem se víc soustředila na obřák a lyžovala jsem, takže jsem ráda, jak to dopadlo. I takhle málo pomohlo, abych získala velký glóbus."

Po sezoně, v níž opět opět kombinovala snowboard s lyžemi, poděkovala realizačnímu týmu. "Justinovi (americkému trenérovi snowboardu Reiterovi), Méďovi (fyzioterapeutovi Michalu Lešákovi), mamince (Zuzaně), (otci) Jankovi a přišel se podívat na poslední závod i brácha (Jonáš), to mi udělalo radost," řekla a dodala: "Ale i lyžařské rodině Ondrovi a Tomasovi (Bankům). Všichni odvedli fantastickou práci."

Ester Ledecká se svým týmem slaví další velký úspěch

Ivana Roháčková

Vyzdvihla jméno loučícího se Petra Kouřila. Servisman a částečně lyžařský trenér byl s Ledeckou vždy na startu a končit chtěl už loni po olympiádě, ale ještě vydržel. "Věděla jsem to dopředu, přesto je to pro mě těžký. Nejenom, že jsme spolu byli pět sezon a je poslední, koho vidím na startu, ale je to úžasný člověk. Žil tak trošku můj život než svůj. Byl se mnou imrvére, protože mám jednoho servisáka na snowboard i lyže. To je extrémně náročný a klobouk dolů. Chápu, že chce zkusit v životě něco jiného. Já se těším na čerstvou krev, co mi zbývá," uvedla Ledecká.

Z Německa se po dvou měsících zastaví doma, ale jen krátce. Opět zamíří na hory, a to do Francie. Po naléhání trenérů ale letos omezí počet menších závodů na lyžích. "Donutili mě se nad sebou zamyslet a neblbnout jako dřív, kdy jsem jela dvacet závodů a nebyl prostor na testování. Mám strašně neotestovanýho materiálu a je dobrý se na to trošku zaměřit a najít nejrychlejší lyže a nejrychlejší prkno," řekla.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard