Novák a Hynčicová ovládli mistrovství ČR v běhu na lyžích

Michal Novák a Petra Hynčicová opanovali víkendové mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Na Horních Mísečkách oba reprezentanti a oddíloví kolegové z Dukly Liberec zvítězili nejprve v sobotním sprintu volnou technikou a dnes triumf zopakovali i na nejdelších distancích v závodech s hromadným startem klasicky.

Michal Novák se mohl radovat z vítězství (archivní foto)

Novák se na padesátikilometrové trati v rámci 92. ročníku Hančova memoriálu stal nástupcem Petra Knopa, který lyžařský maraton ovládl v předchozích dvou letech a tentokrát skončil třetí s dvouapůlminutovou ztrátou.

Ještě na 40. kilometru běželi oba společně s dalším týmovým kolegou Miroslavem Ryplem, kterého Novák porazil o 28 sekund.

Hynčicová stejně jako Novák navázala na únorový titul z intervalového závodu v Novém Městě na Moravě.

V obou krkonošských závodech za ní skončila druhá Kateřina Janatová, na třicítce Hynčicová vystřídala na domácím trůnu Kateřinu Razýmovou, která tentokrát nejdelší závod nedokončila.