Novák a Hynčicová ovládli mistrovství ČR v běhu na lyžích

24. března 2019 14:46 - Praha

Michal Novák a Petra Hynčicová opanovali víkendové mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Na Horních Mísečkách oba reprezentanti a oddíloví kolegové z Dukly Liberec zvítězili nejprve v sobotním sprintu volnou technikou a dnes triumf zopakovali i na nejdelších distancích v závodech s hromadným startem klasicky.

 

Profimedia.cz

Novák se na padesátikilometrové trati v rámci 92. ročníku Hančova memoriálu stal nástupcem Petra Knopa, který lyžařský maraton ovládl v předchozích dvou letech a tentokrát skončil třetí s dvouapůlminutovou ztrátou.

Ještě na 40. kilometru běželi oba společně s dalším týmovým kolegou Miroslavem Ryplem, kterého Novák porazil o 28 sekund.

Hynčicová stejně jako Novák navázala na únorový titul z intervalového závodu v Novém Městě na Moravě.

V obou krkonošských závodech za ní skončila druhá Kateřina Janatová, na třicítce Hynčicová vystřídala na domácím trůnu Kateřinu Razýmovou, která tentokrát nejdelší závod nedokončila.

Mistrovství ČR v běhu na lyžích na Horních Mísečkách:
Muži - 50 km klasicky:
1. M. Novák 2:20:17,0,
2. Rypl -28,3,
3. Knop (všichni Dukla Liberec) -2:28,1.
Ženy - 30 km klasicky:
1. Hynčicová 1:33:24,2,
2. Janatová (obě Dukla Liberec) -1:10,5,
3. Schützová (SKI Jilemnice) -3:10,9.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.