Živě

Bohužel to není aprílový žert, musela jsem na další operaci, vzkázala americká superstar

2. dubna 2019 10:42

Jedna z nejlepších sjezdařek historie Lindsey Vonnová vyřešila bolesti kolena další operací. Právě zdravotní problémy urychlily odchod americké hvězdy do lyžařského důchodu, rozloučila se před necelými dvěma měsíci po zisku bronzu na mistrovství světa ve švédském Aare.

 

Archiv Lindsey Vonnové, Facebook

Vonnová skončila s vrcholovým lyžováním ve 34 letech. Problémové koleno ji opět limitovalo od listopadového pádu při tréninku a bylo hlavním důvodem, proč vzdala útok na rekordní počet vítězství ve Světovém poháru.

Lyžařka z Vailu se zastavila na čísle 82, legendární Švéd Ingemar Stenmark vyhrál o čtyři pohárové závody více.

Plánovanou operaci levého kolena podstoupila Vonnová v pondělí. "Bohužel to není aprílový žert... Operace dopadla úspěšně. Nedělejte si starosti, mám se báječně," vzkázala ve videu na sociálních sítích.

Vonnová je olympijskou vítězkou ze sjezdu ve Whistleru v roce 2010, z her má ještě dvě bronzové medaile. Na mistrovství světa získala dvě zlata, tři stříbra a tři bronzy. Světový pohár vyhrála celkově čtyřikrát, malých křišťálových glóbů má šestnáct.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.