Rubriky:

Lyže a snowboard

Kanadský bojovník! Parrot překonal rakovinu a chce brzy závodit

30. července 2019 10:22 - Praha

Olympijský medailista ze slopestylu Max Parrot vyhrál boj s rakovinou mízních uzlin a za měsíc by rád opět závodil. Pětadvacetiletý kanadský snowboardista plánuje startovat od 31. srpna na X-Games v Oslu.

 

Profimedia.cz

Naposledy Parrot závodil na Světovém poháru na konci listopadu v Pekingu, kde skončil osmý. Před Vánoci mu lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom, od té doby podstoupil dvanáct chemoterapií.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

After battling myself to the best I could during these past 7 months, I can finally say that I have won against cancer!! 🙌🏻 #fuckcancer

Příspěvek sdílený Max Parrot (@maxparrot),Čec 25, 2019 v 5:26 PDT

"Byl jsem strašně nervózní, když jsem šel na poslední testy a byly negativní. Po sedmiměsíčním boji můžu konečně říct, že jsem nad rakovinou vyhrál," oznámil s úlevou na instagramu.

Prestižní X-Games v Aspenu vyhrál Parrot pětkrát, čtyřikrát v Big Airu a jednou ve slopestylu. Ve stejné disciplíně loni vybojoval olympijské stříbro na hrách v Pchjongčchangu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.