Zemřela vítězka Světového poháru z Liberce! V pouhých 36 letech

Helsinky/Praha

Svět klasického lyžování přišel o známou osobnost. Ve věku pouhých 36 let podlehla v pondělí rakovině finská běžkyně Mona-Liisa Nousiainenová. Informoval o tom portál tamní veřejnoprávní televize Yle.

Finská lyžařka Mona-Liisa Nousiainenová po dlouhé těžké nemoci zemřela.

Nousiainenová startovala na olympijských hrách v Soči a jejím největším úspěchem v kariéře bylo vítězství ve sprintu klasickou technikou v lednu roku 2013 při závodech Světového poháru v Liberci, jehož tehdy dosáhla ještě pod dívčím jménem Malvalehtová. O dva měsíce později vyhrála také sprint dvojic v Soči, v němž byla v následující sezoně ještě druhá na SP v Novém Městě na Moravě. Sportovní kariéru ukončila rodačka z Rovaniemi loni.

Lékaři diagnostikovali Nousiainenové agresivní formu rakoviny na jaře minulého roku a dali jí pouze několik měsíců života. Jejím manželem byl rovněž lyžař Ville Nousiainen, majitel dvou bronzových medailí z MS v Liberci z roku 2009. O rok později se finskému sportovnímu páru narodila dcera.