Rubriky:

Lyže a snowboard

Zabystřan si při tréninku v Chile zlomil kyčel

5. října 2019 14:15 - Praha

Pro jednadvacetiletého lyžaře Jana Zabystřana skončilo reprezentační soustředění na svazích v Chile zraněním kyčle. Při pádu se srazil s trenérem a dopadl tvrdě na bok. Rentgen po návratu domů odhalil zlomeninu, s níž musí mít nejméně měsíc klidový režim. Původně chtěl Zabystřan zahájit sezonu na Světovém poháru ve finském Levi na konci listopadu.

 

Facebook

Zabystřan spadl předposlední den soustředění při tréninku obřího slalomu. Kouč Tomáš Klinský při srážce utrpěl otřes mozku. První rentgen v Chile žádnou zlomeninu v pánvi neodhalil, až další vyšetření zjistila na kyčelní kosti odlomek. Za měsíc lyžař podstoupí další rentgen.

"Pokud se zapouzdří ten úlomek, budu moci začít přidávat zátěž z horní poloviny těla i dolů. Dva týdny bych se pak věnoval kondici a následně bych rád šel na sníh," uvedl na svazovém webu Zabystřan, patnáctý lyžař z kombinace na únorovém mistrovství světa v Aare.

Jan Zabystřan na letošním MS v Aare.

Facebook

Ve Světovém poháru se v minulé sezoně dočkal prvních čtyř bodů právě v kombinaci a po tradičním startu seriálu za tři týdny při obřím slalomu v Söldenu se chtěl zapojit v Levi, kde je na programu slalom.

"Původně jsem měl mít po Chile dva týdny pauzu, tak při optimálním průběhu jen další dva týdny přidám. A pokud opravdu vše půjde dobře, tak se nevzdávám ani myšlenky na první zamýšlený start sezony - slalom SP v Levi. Ale nic nechci zatím předvídat," dodal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.