Rubriky:

Lyže a snowboard

Bývalý lyžař Dürr dostal za opakovaný doping doživotní trest

10. října 2019 22:00 - Vídeň

Bývalý rakouský reprezentant v běhu na lyžích Johannes Dürr byl za opakované porušení dopingových pravidel potrestán doživotním zákazem činnosti. Dnešní verdikt národního antidopingového výboru je pravomocný.

 

Twitter

Dvaatřicetiletý Dürr byl kvůli užívání krevního dopingu EPO vyloučen z olympijských her 2014 v Soči, kde měl v závodu na 50 km patřit mezi adepty na medaili, a dostal dvouletý distanc. Letos pak pomohl k rozbití dopingové sítě kolem lékaře Marka Schmidta v kauze, která odstartovala v únoru během mistrovství světa v Seefeldu.

Dürr se přiznal k opětovnému dopingu a byl obviněn, že zakázané látky předával dalším sportovcům. Podle vyšetřovatelů se do kauzy kolem Schmidta zapojilo 21 sportovců z pěti odvětví. Bývalí Dürrovi kolegové běžci Max Hauke, Dominik Baldauf a cyklisté Stefan Denifl s Georgem Preidlerem dostali v této souvislosti čtyřletý distanc.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.