Rubriky:

Lyže a snowboard

Skandál v Rakousku. Kouč lyžařů byl opět zatčen kvůli dopingu

22. října 2019 18:33 - Innsbruck/Praha

Bývalý rakouský trenér běžců na lyžích Walter Mayer, jenž má za sebou dopingovou minulost, byl znovu zatčen v souvislosti s vyšetřováním dopingu. Podle rakouského listu Kurier je dvaašedesátiletý kouč podezřelý z toho, že je zapleten i do nejnovější aféry, kterou letos odhalila takzvaná operace Aderlass (pouštění žilou).

 

Twitter

Státní zastupitelství v Innsbrucku potvrdilo, že Mayer byl během vyšetřování zadržen, v současnosti je ale už opět na svobodě. Mayer se nechvalně proslavil během dopingových skandálů rakouských běžců na lyžích na ZOH v Salt Lake City 2002 a v Turíně o čtyři roky později.

Operace Aderlass vyvrcholila na únorovém mistrovství světa v klasickém lyžování v rakouském Seefeldu, kdy policie zadržela několik sportovců a hlavní postavu dopingové sítě, německého lékaře Marka Schmidta z Erfurtu. Mezi jeho klienty kromě lyžařů patřili i jiní sportovci, například rychlobruslaři a cyklisté.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.