Rubriky:

Lyže a snowboard

Mistryně světa ve snowboardcrossu Samková je nejlepším armádním sportovcem roku 2019

30. října 2019 19:33 - Praha

Nejlepší sportovkyní roku Dukly byla ve středu večer vyhlášena mistryně světa a vítězka Světového poháru ve snowboardingu Eva Samková. „Je to ocenění, kterého si velice vážím, protože obstát v obrovské konkurenci sportovců, kteří reprezentují Česko v barvách Dukly je hodně a za mnou zůstali i světoví a evropští šampióni,“ říkala skromně vítězka. Nechala za sebou prvního českého mistra světa v brokové disciplíně skeet Tomáše Nýdrleho nebo kanoistu Josefa Dostála. V elitní desítce byli hned tři sportovní střelci.

 

Vítek Ludvík

Rolí moderátorů slavnostního večera v Domě armády se ujali David Svoboda, olympijský vítěz v moderním pětiboji, a jeho partnerka z loňského úspěšného StarDance Veronika Lálová. Ti také na pódiu zatančili. Pozdrav největší legendě Dukly, sedmadevadesátileté Daně Zátopkové poslal mohutným potleskem zaplněný sál, v němž jako čestní hosté zasedli i slavný fotograf Jan Saudek nebo kardiochirurg Jan Pirk.

Výměny, tak se jmenuje kalendář Dukly na rok 2020. Známí sportovci Dukly si vyměnili svoje tradiční disciplíny, například David Svoboda skákal padákem a parašutista Jiří Gečnuk si vyzkoušel jízdu na koni. Veslař Ondřej Synek balancoval na snowboardovém prkně, zatímco Ester Ledecká se zvrhla s jeho skifem. Armádní sportovkyně roku snowboardkrosařka Eva Samková si zkusila šerm, zatímco moderní pětibojař Jan Kuf si pochvaloval namalovaný knírek, tradiční závodní image Samkové. Kalendář jako kmotr pokřtil Jan Saudek, který pro Duklu nafotil osm kalendářů.

Nahota je přeceňována, tvrdí Samková po svém odvážném snímku. Chvála ji těšila

Ředitel Armádního sportovního centra Jaroslav Priščák poděkoval duklákům za dosažené výsledky a projevil přání, aby zabojovali v olympijských kvalifikacích a do Tokia odjela v české výpravě alespoň třicítka reprezentantů armádního sportu. 786 bodů419

Armádní sportovec roku:  
1. Eva Samková snowboarding 786 bodů
2. Tomáš Nýdrle sportovní střelba 566
3. prap. Josef Dostál rychlostní kanoistika 544
4. Ester Ledecká snowboarding 419
5. Martina Satková vodní slalom 346
6. Tereza Fišerová vodní slalom 304
7. Filip Nepejchal sportovní střelba 260
8. David Kostelecký sportovní střelba 218
9. Tomáš Staněk atletika 176
10. Michal Novák běžecké lyžování 130
Armádní sportovec do 23 let:  
1. Michal Novák běžecké lyžování 420
Junior:  
1. Filip Nepejchal sportovní střelba 460
Trenér:  
1. Marek Jelínek snowboarding 290
Sportovní kolektiv: 
1. Družstvo parašutistů Dukly Prostějov – přesnost přistání. Jiří Gečnuk, nrtm. Miloslav Kříž, nrtm. Bonifác Hájek, prap. Oldřich Šorf, Hynek Tábor 719 bodů
Nejlepší hráč Dukly: 
Házenkář HC Dukla Praha: Vojtěch Patzel
Volejbalista VK Dukla Liberec: Jakub Veselý
Volejbalistka VK Dukla Liberec: Kateřina Kohoutová
Ragbista Dukly Praha: Tomáš Hopp
Fotbalista FK Dukla Praha: Daniel Tetour
kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard