Rubriky:

Lyže a snowboard

Břicho je pryč, Řezáč oslaví 47. narozeniny ve stopě ve formě

12. listopadu 2019 17:39 - Praha

Přestože v dubnu oslaví 47. narozeniny, na konec kariéry běžec na lyžích Stanislav Řezáč ani zdaleka nemyslí. Legendární laufař i v letošní sezóně oblékne barvy Slavia pojišťovna Sport Teamu a opět se chce porvat o nejlepší umístění na nejklasičtějších závodech v bílé stopě v čele s Jizerskou padesátkou a Vasovým během, kde letos skončil šestý s minimálním odstupem od stupňů vítězů.

 

Ondřej Deml, ČTK

Letos nejlepší český běžec v seriálu Ski Classics si dal po sezoně dva měsíce volno a k tréninku se vrátil v polovině června. „Bylo vidět, jak šly břišní svaly rychle pryč a začalo mi růst břicho," poznamenal s úsměvem Řezáč na úterním setkání s novináři. „Od půlky června jsem ale začal pořádně sportovat, červenec a srpen už byl ve znamení tréninku jako každý rok a šlo to nahoru," dodal.

Přiznává ale, že tíha věku je pomalu cítit. „Když jsem byl mladší, tak jsem trénoval celoročně. Nudil jsem se, sport mě bavil. Když se nelyžovalo, bylo kolo a další sporty. Teď mám po sezoně spoustu starostí kolem baráku a jiné povinnosti. To je pak návrat k tréninku hodně těžký, je to spíš jedno maximální tempo. Do různých intenzit se výkon řadí až po dlouhém počtu kilometrů," přiblížil.

Smutná skončila ve Vasově běhu třetí, Řezáč sedmý

Start seriálu na spadnutí

Nový ročník seriálu dálkových běhů je na spadnutí, startuje již koncem listopadu v Livignu. „Dva dny po prologu se jede La Sgambeda, kde nebudu chybět. Vyrážím už pozítří, momentálně je na místě půlmetr sněhu a dobré podmínky pro finální přípravu," poznamenal Řezáč, jehož potěšily nové týmové akvizice Klára Moravcová a Karolína Bícová. „Je dobré, že se tým rozrostl o dvě dámy. Mělo by nám to pomoci v týmovém pořadí," uvedl.

Úvod seriálu bere český veterán bílé stopy tradičně jako prodloužený trénink. „Já v listopadu a prosinci nikdy nezávodím moc dobře, spíš ještě trénuju. Rozjíždím se až v lednu," prohodil se smíchem. Jako první vrchol si proto vytyčil sedmdesátikilometrovou Marcialongu (26. ledna). „Pak bych chtěl být v dobré formě na Jizerské padesátce (9. února), na Vasově běhu (1. března), Birkebeineru (21. března) a na Ylläs-Levi (4. dubna). Na ostatních závodech se budu snažit, ale tyhle jsou priorita," doplnil.

pn, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.