Vítěz Turné čtyř můstků září i dál ve Světovém poháru, Koudelka bral 23. místo

Titisee-Neustadt

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třiadvacátý v závodu Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Polák Dawid Kubacki.

Český skokan Roman Koudelka na můstku v Innsbrucku.

V prvním závodu po odvolání reprezentačního trenéra Jakuba Jiroutka, kterého nahradil Antonín Hájek, skočil Koudelka v obou kolech shodně 132 metrů. Druhý z českých závodníků Viktor Polášek předvedl v 1. kole 127,5 metru a obsadil 38. místo.

"Koudy si výsledek vydřel. Pracujeme na plynulosti a udržení balancu v odraze a těsně před ním, tak aby bylo možno celý skok sladit. Má obrovskou rezervu, a proto není s umístěním úplně spokojený. Rozhodně věřím, že již zítra jsme schopni skončit výše," řekl po premiéře v roli hlavního trenéra dosavadní asistent Hájek, který převzal tým v pondělí.

Svěřenec českého kouče Michala Doležala Kubacki měl v každém kole nejdelší pokus. V prvním kole o půl metru přelétl 140 metrů a ve druhém skočil 141 metrů. Potřetí za sebou a popáté v sezoně skončil druhý Stefan Kraft z Rakouska.

Třetí místo obsadil Rjoju Kobajaši z Japonska. Němec Karl Geiger skončil dvanáctý a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu.