Lyžař Novák poběží na SP ve Falunu čtvrtfinále sprintu

Falun (Švédsko)

Běžec na lyžích Michal Novák postoupil do vyřazovacích jízd sprinterského závodu Světového poháru ve Falunu a pošesté v sezoně získá body. V kvalifikaci byl sedmnáctý, Luděk Šeller ani Petra Hynčicová se mezi třicítku nevešli.

Lyžař Michal Novák na archivní fotografii z olympiády v Pchjongjangu

Novákovým maximem v tomto ročníku SP je prosincové 18. místo z volné patnáctky v Davosu, kde o den dříve dokázal bodovat i ve sprintu. V kvalifikaci na 1400 metrů klasickou technikou ve Falunu ztratil na nejrychlejšího Erika Valnese z Norska 5,61 sekundy.

Šeller skončil na 47. místě, Hynčicová byla o tři pozice výš. Ženskou kvalifikaci vyhrála domácí Švédka Johanna Hagströmová, čtvrtfinálové jízdy začnou ve 14:15.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.