Zemřel trenér amerických sdruženářských hvězd Fisher

22. dubna 2020 11:02 - Steamboat Springs/Praha

Ve věku 44 let zemřel Corby Fisher, který v minulosti trénoval americká sdruženářská esa Johnnyho Spillanea, Todda Lodwicka či Billyho Demonga. Bývalý skokan na lyžích a do roku 2006 trenér reprezentace byl téměř tři týdny pohřešován, než byl v pondělí nalezen mrtev v Daggett County v Utahu nedaleko hranic s Coloradem. Fisher podle zámořských médií kempoval v tamním Browns Parku, podle policie nic nenasvědčuje cizímu zavinění, více ale napoví pitva.

 

Fisher pocházel ze Steamboat Springs, které je známé vyhlášeným lyžařským a skokanským střediskem.

Sám se dostal až do reprezentace, ale kariéru mu záhy ukončily těžké pády. Z toho posledního vyvázl se dvěma zlomenými obratli. Dal se pak na trénování a z jeho skokanské přípravy těžily zmíněné hvězdy sportovního klubu ze Steamboat, medailisté z olympijských her i mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.