Rubriky:

Lyže a snowboard

Ve Světovém poháru biatlonistů bude bodovat 40 nejlepších

15. října 2008 12:15 - LIBEREC

Vedení Mezinárodní biatlonové unie IBU ve středu představilo nový systém hodnocení závodů Světového poháru, podle něhož bude od nové sezony bodovat prvních 40 závodníků v cíli namísto obvyklých třiceti. Na zasedání Forum Nordicum v Liberci to oznámil ředitel seriálu Franz Berger.

Hlavním důvodem pro změnu je podle Bergera velký počet těsných doběhů, kdy stačí dvě chyby na střelnici a biatlonisté se propadnou třeba o dvacet míst dozadu. "A právě kolem 30. místa jsou rozdíly nejmenší. Oceněním první čtyřicítky tak dosáhneme větší spravedlnosti," dodal. Vítěz závodu SP bude podle nového systému ohodnocen 60 body.

Podle šéfa IBU Anderse Besseberga je také na dobré cestě zařazení smíšené štafety na program zimní olympiády. "Obdrželi jsme pozitivní signály v této věci. Vycházím z toho, že do konce roku 2011 by mělo být vše potvrzeno," sdělil Besseberg s tím, že poprvé se budou medaile udělovat na OH v Soči 2014. Smíšené štafety mají své pevné místo v programu mistrovství světa od roku 2007.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.