Rubriky:

Lyže a snowboard

Malysz se musí protrápit až do konce skokanského Turné

2. ledna 2009 17:42 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Ačkoliv by raději trénoval a v přípravě hledal ztracenou formu před mistrovstvím světa, bude polský skokan na lyžích Adam Malysz pokračovat z rozhodnutí reprezentačního trenéra Lukasze Kruczeka i v rakouské části Turné čtyř můstků. Vítěz prestižního miniseriálu z roku 2001 se na německých můstcích trápil, na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu dokonce nepostoupil ani do druhého kola.

 

"Musíme konečně najít stabilní formu a k tomu by samozřejmě bylo nejlepší potrénovat," konstatoval jednatřicetiletý Malysz den po závodě, ve kterém skončil na 37. místě. "Ale nechci proti rozhodnutí trenérů nic namítat, protože oni dělají všechno, aby to zase fungovalo," dodal s tím, že se podřídí a v Innsbrucku a Bischofshofenu nastoupí. Chce pak ale vynechat Světový pohár v letech v Kulmu a místo toho se připravit na domácí závod v Zakopaném.

"Prostě potřebuju trénink. I přes špatný vstup do sezóny zůstávám optimistou," řekl Malysz, jehož maximem v dosavadní sezoně je 14. místo. Čtyřnásobný celkový vítěz SP vyhrál naposledy závod v březnu 2007 v Planici, přesto věří, že dokáže na libereckém mistrovství světa obhájit svůj čtvrtý titul, který získal před dvěma lety v Sapporu na středním můstku.

ČTK

ČT 2 Crans Montana - sjezd žen konec
20210122T13:15:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
ČT sport Crans Montana - sjezd žen zítra 10:00
20210123T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.