Rubriky:

Lyže a snowboard

Novotný skončil na MS ve snowboardcrossu na 29. místě

18. ledna 2009 09:29 - GANGWON

Snowboardista Michal Novotný obsadil na mistrovství světa ve snowboardcrossu v korejském Gangwonu 29. místo. Druhý český účastník dnešního závodu Pavel Heiník skončil jednatřicátý.

 

www.czech-ski.com

První disciplínu šampionátu ovládl jednadvacetiletý Rakušan Markus Schairer, který v napínavém finále těsně porazil Francouze Xaviera de la Rue a Američana Nicka Baumgartnera.

Novotnému, který byl hlavní českou nadějí v Gangwonu, se nepovedlo navázat na druhého místo z nedávného závodu Světového poháru v Bad Gasteinu. Při čtvrtém startu na mistrovství světa těsně zaostal za svým nejlepším výsledkem, kterým je 28. místo z let 2003 a 2005.

V sobotní kvalifikaci obsadil třináctý snowboardcrossař z olympijských her v Turíně 28. příčku a v neděli vypadl hned v první rozjížďce, v které jel mimo jiné s pozdějším bronzovým medailistou Baumgartnerem. Heiník, jenž postoupil z kvalifikace jako poslední dvaatřicátý, měl ve své jízdě vítěze celého závodu Schairera.

Žádný z českých snowboardcrossařů tak nevyužil šanci vybojovat si na MS nominaci na olympiádu 2010 ve Vancouveru. Účast na hrách by jim zajistila nejhůře 16. pozice.

MS ve snowboardcrossu:

Muži: 1. Schairer (Rak.), 2. X. De le Rue (Fr.), 3. Baumgartner (USA), 4. Velisek (Kan.), 5. Wescott, 6. Watanabe (oba USA), ...29. Novotný, 31. Heiník, v kvalifikaci 33. Flejšar, 42. Novák (všichni ČR).

Ženy: 1. Olafsenová (Nor.), 2. Nobsová, 3. Franconová (obě Švýc.), 4. Rickerová (Kan.), 5. Freiová (Švýc.), 6. Lundholdtová (Dán.), ...v kvalifikaci 23. Krejčová (ČR).

ČTK

Eurosport Super-G žen v La Thuile probíhá
20200229T10:30:00+0100
Super-G žen v La Thuile
Super-G žen v La Thuile
Super-G žen v La Thuile

Časová osa: Lyže a snowboard