Švýcarka Gisinová vyhrála v Cortině druhý sjezd SP za sebou

CORTINA D´AMPEZZO

Sjezd žen v italské Cortině d'Ampezzo v sobotu vyhrála Švýcarka Dominika Gisinová. Třiadvacetiletá lyžařka si připsala druhé vítězství za sebou poté, co před týdnem v rakouském Zauchensee zaznamenala premiérový triumf ve Světovém poháru.

Gisinová sjela sjezdovku v Cortině v čase 1:16,98 a porazila o 15 setin vedoucí závodnici průběžného pořadí a loňskou vítězku seriálu Američanku Lindsey Vonnovou. Třetí skončila švédská mistryně světa Anja Pärsonová, se kterou se Gisinová v Zauchensee dělila o první příčku.

"Vyhrát jeden závod bylo fantastické, ale dva, to je neuvěřitelné! Hlavně v Cortině, kde vyhrávali vždy ti nejlepší," řekla Gisinová agentuře Reuters. "Hlavně chci zůstat na zemi. Nemůžu se porovnávat třeba s Anjou (Pärsonovou), která získala spoustu medailí, nebo Lindsey (Vonnovou), která vyhrála Světový pohár," dodala.

Devatenáctiletá česká reprezentantka Klára Křížová obsadila se ztrátou čtyř sekund 56. místo.

Vonnová si navzdory těsné porážce udržela vedení i v hodnocení sjezdu. Gisinová se jí však díky třetímu umístění na stupních vítězů v kariéře přiblížila na rozdíl 14 bodů.

Sjezd SP lyžařek v Cortině d'Ampezzo:
1. Gisinová (Švýc.) 1:16,98, 2. Vonnová (USA) -0,15, 3. Pärsonová (Švéd.) -0,17, 4. Mazeová (Slovin.) -0,28, 5. M. Rieschová (Něm.) -0,31, 6. Siorpaesová (It.) -0,34, 7. Ruizová-Castillová (Šp.) a Stygerová (Švýc.) obě -0,43, 9. Vanderbeeková (Kan.) -0,54, 10. Merighettiová (It.) -0,62, ...56. Křížová (ČR) -4,31.