Zemřela česká lyžařská legenda Hennrich

Český sport zasáhla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel bývalý československý reprezentant v alpském lyžování Kurt Hennrich. Na olympijských hrách v roce 1956 v Cortině d'Ampezzo obsadil sedmé místo ve sjezdu, což je dodnes nejlepší mužský výsledek v této disciplíně. O jeho úmrtí dnes ČTK informoval vnuk Pavel Hennrich.

Česká lyžařská legenda Kurt Hennrich na archivním snímku.

O medaile tehdy sjezdaři v Itálii bojovali v extrémních podmínkách, nejrychlejší byl slavný Rakušan Toni Sailer.

"Bylo patnáct pod nulou, pětačtyřicet lidí nedojelo. Já jsem jel z Čechoslováků poslední, dojížděl jsem nějakého Angličana, který startoval přede mnou. Ale nějak mi drhla pravá lyže, tak jsem zbytek závodu dojel na jedné lyži. Až v cíli jsem zjistil, že se mi vytrhla hrana," řekl Hennrich před lety Českému rozhlasu.

V roce 1956 se Hennrich rovněž stal akademickým mistrem světa ve sjezdu. Po ukončení aktivní kariéry byl reprezentačním trenérem.