Rubriky:

Lyže a snowboard

Soupeřka Ledecké ukončila lyžařskou kariéru

1. září 2020 13:58 - Mnichov

Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová ukončila ve třiceti letech kariéru. Olympijská vítězka v obřím slalomu z roku 2010 dnes oznámila své překvapivé rozhodnutí na sociálních sítích. Ve videovzkazu jedna z velkých soupeřek Ester Ledecké vysvětlila, že ji k odchodu přiměly zkušenosti z přípravy na nadcházející sezonu, v níž se nedokázala dostat na úroveň, jakou by od sebe očekávala.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ve Světovém poháru nasbírala Rebensburgová 19 vítězství a třikrát ovládla celkové hodnocení obřího slalomu (2011, 2012, 2018).

Ve své nejoblíbenější disciplíně navíc na olympijských hrách získala vedle zlata z Vancouveru i bronz o čtyři roky později v Soči. Z mistrovství světa má ve sbírce dvě stříbra z let 2015 a 2019. Velmi dobré výsledky sbírala i v Super-G.

https://www.facebook.com/viktoriarebensburg/posts/10158027247743736

"Po mém zranění z jara a po posledních dvou měsících tréninku na sněhu jsem si uvědomila, že už nikdy nebudu schopná dosáhnout svého absolutního maxima," uvedla Rebensburgová na instagramu s odkazem na únorový pád v super-G den poté, co v Ga-Pa oslavila premiérový triumf před domácím publikem ve sjezdu.

"Se vzpomínkou na poslední závodní víkend v Garmischi a vítězství ve sjezdu je ten pravý čas odejít z jeviště zimních sportů," dodala.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.