Rubriky:

Lyže a snowboard

Walchhofer vyhrál superobří slalom SP ve Val Gardeně, Češi nejeli

17. prosince 2010 13:47 - VAL GARDENA

Michael Walchhofer vyhrál páteční superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Rakouský lyžař byl v italském středisku o 67 setin rychlejší než Němec Stephan Keppler, třetí místo obsadil Kanaďan Erik Guay, který na vítěze ztratil dalších 14 setin.

 

Denis Balibouse, Reuters

Z českých lyžařů měl být na startu Petr Záhrobský, ale po pádu ve čtvrtečním tréninku sjezdu nenastoupil. Nejlepší tuzemský sjezdař Ondřej Bank se rozhodl závod vynechat.

Pětatřicetiletý Walchhofer letos vyhrál sjezd v Lake Louise, ale v super-G byl nejlépe sedmý v Beaver Creeku. Ve Val Gardeně se mu daří, vyhrál tam už superobří slalom v roce 2005 a dva sjezdy v letech 2008 a 2009. V super-G triumfoval Walchhofer celkově potřetí a na kontě už má 17 výher v seriálu SP.

Překvapením bylo umístění šestadvacetiletého Kepplera, který se na stupně vítězů dostal vůbec poprvé v kariéře. Jeho dosavadními nejlepšími výsledky jsou osmá místa v super-G a sjezdu ze sezóny 2006-07.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.