Rubriky:

Lyže a snowboard

Boulařka Sudová skončila šestá v SP v čínském Pej-ta Lake

21. prosince 2010 09:19 - PEJ-TA LAKE

Lyžařka Nikola Sudová skončila v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v čínském Pej-ta Lake šestá, což je její nejlepší výsledek od operace kolenních vazů po minulé sezóně. Vyhrála Hannah Kearneyová z USA, která porazila Kanaďanku Jennifer Heilovou o osm desetin bodu.

 

Sean Kilpatrick, ČTK/AP

Osmadvacetiletá závodnice liberecké Dukly Sudová byla po kvalifikaci sedmá. Ve finále si o místo polepšila, jelikož Italka Deborah Scanziová svou jízdu nezvládla. "Jsem za ten výsledek strašně ráda, protože jsem si zvedla sebevědomí a vím, že můžu s ostatními závodit," prohlásila Sudová. "Přes Vánoce dotrénuju a snad to bude pořád lepší a lepší," věřila.

Sudová si v lednu přetrhla vazy v koleně, ale operaci podstoupila až po olympiádě ve Vancouveru. Do nové sezóny, kterou bere jako rozjezdovou, vstoupila 14. místem ve finské Ruce a ve francouzském Méribelu pak dojela paralelní závod patnáctá.

Tentokrát ale v Číně organizátoři připravili mírnější a měkčí kopec, který Sudové seděl a pro její stále občas bolavé koleno byl příjemnější. "Tolik to nebolelo, mohla jsem si s tím hrát a dovolit si víc," řekla Sudová.

Ještě se to bojí pustit

Na skocích předvedla helikoptéru s roznožkou a salto s krosem. "Ještě se to ale bojím pustit, což musím do konce sezóny zlepšit, aby to vyšlo co nejlépe na mistrovství světa," uvedla.

Závod v Číně však pro ni celkově nebyl nejlepším zážitkem. Z minulého Světového poháru v Méribelu totiž do Pej-ta Lake cestovala 55 hodin. "Zůstali jsme kvůli sněžení viset v Amsterdamu. Do střediska jsme přijeli v jednu ráno a v deset jsme měli trénink," popsala cestovní patálie. "Snad se dostanu zpátky do Vánoc domů," doufala.

"Hrůza v komunistickém hotelu"

Cesta ale nebyla jediným negativním zážitkem. Jeden trénink byl zrušen kvůli poruše lanovky, nekvalitní bylo i zázemí. "Komunistický hotel, izolepou zadělaná okna, plný pokoj mandelinek, plíseň, vlhko, hrůza," stěžovala si Sudová. "A ještě to navíc bylo drahé. To byl zájezd za všechny prachy," dodala s hořkým úsměvem.

Výsledky závodů SP v jízdě v boulích v čínském Pej-ta Lake:
Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 25,60 b., Colas (Fr.) 21,14, 3. Rousseau (Kan.) 24,05.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 11 závodů):
1. Colas 240, 2. Deneen (USA) 202, 3. Kingsbury 195, ...38. Novák (ČR) 3.
Ženy: 1. Kearneyová (USA) 25,34, 2. Heilová 25,26, 3. Richardsová (obě Kan.) 23,83, ... 6. N. Sudová (ČR) 21,86.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 11 závodů):
1. Kearneyová 280, 2. Heilová 200, 3. Richardsová 146, ...12. N. Sudová 74, 24. Vaculíková (ČR) 22.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.