Rubriky:

Lyže a snowboard

Manžel namazal Pešinové dobře, dostane večeři

15. ledna 2011 13:52 - LIBEREC

Znovu skoro po osmi letech si zkusila Světový pohár, ale tentokrát neměla na zádech malorážku. Třiatřicetiletá Jitka Pešinová, pod dívčím jménem Šimůnková bývalá reprezentantka v biatlonu, startovala v sobotním sprintu v běhu na lyžích v libereckém Vesci, ale mezi postupující třicítku se nevešla.

"Hrozně mě to lákalo, chtěla jsem si poprvé zkusit Světový pohár běžkyň a bojovala jsem o to od podzimu," řekla Pešinová novinářům po kvalifikaci. Do cíle dojela 48. a nepostoupila. "Vůbec jsem si nemohla srovnat v hlavě, jak je to rychlý, ale byla to zkušenost a určitě dobrá," dodala a sotva popadala dech.

Manželem Pešinové je deset let Jan Pešina - šéf servismanů české reprezentace v běhu na lyžích, tedy i Lukáše Bauera nebo Martina Jakše. "Co jsem manželce mazal? Stejně jako všem," řekl Pešina. A byla jeho žena s lyžemi spokojená? "To se ve sprintu strašně těžko pozná, ale dostane najíst i napít," usmála se Pešinová.

Pešinová málem v Liberci nestartovala. V pátek se zjistilo, že chybí mezi přihlášenými, a na poslední chvíli se situace večer zachránila. "Byla to nepříjemnost," řekla Pešinová a nechtěla viníka jmenovat. "Zeptejte se někoho jiného, mohl bych být zaujatý," vyhnul se odpovědi i Pešina.

Pešinová dosáhla v biatlonu největšího úspěchu ve štafetách. V roce 2000 pomohla českému kvartetu na ME ke stříbru a o tři roky dříve k bronzu. Naposledy reprezentovala již jako Pešinová na mistrovství Evropy v únoru 2003.

Matka dvou synů Jakuba a Jana běhá maratony a občas si zajede republikové kontrolní závody. Před týdnem vyhrála na Jizerské padesátce závod žen na 25 kilometrů klasicky. "Tam byla atmosféra větší," porovnala. Běhání je její zálibou, aktuálně si dodělává v Liberci školu a shání místo učitelky na prvním stupni.

Děti Pešinové ale u trati nefandily. V dešti je raději nechala s babičkou. "Měla jsem je tady během tréninku a jeden spadl do potoka, tak jsou doma," řekla.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.