Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Cuche si zlomil palec na ruce, ale na MS bude pokračovat

16. února 2011 15:30 - GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Švýcarský lyžař Didier Cuche si ve středečním tréninku zlomil při pádu palec na levé ruce a dostal sádru. Navzdory tomu chce startovat v pátečním obřím slalomu na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu. O případné operaci se rozhodne až začátkem příštího týdne.

Šestatřicetiletý Cuche se zranil podobným způsobem druhý rok po sobě. Loni před olympijskými hrami si v obřím slalomu v Kranjské Goře zlomil palec pravé ruky a ve Vancouveru zůstal bez medaile.

To se zkušenému lyžaři už letos nestane, neboť se ziskem stříbra ve sjezdu postaral o dosud jediný švýcarský cenný kov v Ga-Pa. Švýcary pronásleduje na MS smůla, už čtyřikrát včetně Cuche v superobřím slalomu obsadili čtvrté místo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.