Rubriky:

Lyže a snowboard

Koronavirus připravil sdruženáře také o závody v Otepää

20. listopadu 2020 10:48 - Otepää

Světový pohár v severské kombinaci v Otepää se na začátku ledna neuskuteční. Z kalendáře tak vypadla po Lillehammeru další zastávka. Pořadatelé dnes oznámili, že rostoucí náklady i počet nakažených lidí nemocí covid-19 v Estonsku je přiměly k rozhodnutí závody zrušit.

 

ČOV/Pavel Lebeda

"Byli jsme připravení závody zorganizovat a už jsme vyvinuli velké úsilí, ale vzhledem k rostoucímu počtu případů koronaviru v Estonsku i dalším tlakům na rozpočet jsme měli pocit, že nemáme na výběr," řekl člen vedení estonského svazu Ago Markvardt webu lyžařské federace FIS.

V Otepää měli od 1. do 3. ledna závodit muži a také ženy, které tak ve své premiérové sezoně Světového poháru přišly o druhý, a zároveň i poslední plánovaný závod. FIS se pokusí ještě najít náhradní dějiště.

Český sdruženář Tomáš Portyk během skokanské části olympijského závodu na středním můstku.

Ivana Roháčková

Seriál mužů začne za týden ve finském středisku Ruka. S covidem-19 bojovala v přípravě i česká reprezentace, koronavirem si prošli Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Jan Vytrval i Lukáš Daněk.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.